۳ عیب تویوتا لندکروز، عضو خوشنام خانواده تویوتا

تویوتا لندکروز یک خودرو شناخته شده برای تمامی طرفداران محصوبات تویوتا است. علی رغم اینکه این خودرو یکی از بهترین محصولات خانواده تویوتا است‌؛ اما معایبی نیز دارد که قصد داریم با ۴ مورد از آنها آشنا شویم.

۱.قیمت نسبتا بالا

یکی از موثرترین معایب اکثر خودروهای لوکس در بازار قیمت بالای آنها است. به طوری که بسیاری از افراد جامعه حتی طرفداران سرسخت این نوع ماشین ها اسمشان از لیست خریداران آنها خط می‌خورد.

دلایل مختلفی برای این عیب خودرو تویوتا لندکروز وجود دارد که یکی از موثرترین  آنها نوسانات قیمت ارز در چند سال گذشته و تورم در اقتصاد کشور است. همچنین بحث ممنوعیت و محدودیت واردات خودروهای لوکس در سال‌های گذشته این دردسر اساسی را برای خیلی از طرفداران ماشین های لوکس در ایران به وجود آورده است.

به طور کلی قیمت تویوتا لندکروز بسیار بالا است و دست بسیاری را از خرید این خودرو کوتاه می کند. مساله مهم دیگر در این خصوص هزینه نگهداری از خودرو است که بسیار بالا خواهد بود.

۲.بالا بودن مصرف سوخت ترکیبی

معمولا بسیاری از خانوارها تمایل دارند تا خودروهای معمولی را خریداری کنند. به دلیل اینکه، میزان مصرف سوخت ترکیبی این خودروها پایین است. اما با خرید تویوتا لندکروز باید بخشی از درآمد ماهانه خود را به هزینه بالای سوخت ماشین خود اختصاص دهید.

براساس آنچه که از مشخصات فنی این خودرو منتشر شده، مصرف سوخت ترکیبی این غول آفرودی چیزی در حدود ۱۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.اگر چه این عدد برای حجم بالای پیشرانه این خودرو شاید عدد بالایی نیست ولی می تواند هزینه های زیادی را به شما تحمیل کند. خصوصا آنکه قیمت بنزین تا حد بسیار قابل توجهی بالا رفته است. این مصرف سوخت در ترافیک جاده های شهری نیز افزایش خواهد یافت.

البته باید بدانید که مصرف بالای سوخت صرفا مختص به تویوتا لندکروز نبوده و اکثر مالکان خودروهای لوکس با این هزینه سوخت درگیر هستند.  مهم‌ترین دلیل این موضوع به حجم موتور، پیشرانه و قدرت بالای این نوع خودروها برمی‌گردد. از طرفی وزن آنها نیز دارای اختلاف فاحشی با خودروهای معمولی است. بنابراین باید انتظار داشت که مصرف سوخت این گونه خودروها کمی بالاتر از حد انتظار خیلی از افراد است.

۳.طراحی سنتی ظاهر خودرو

یکی دیگر از مهم‌ترین انتقاداتی که به خودرو مذکور وارد می‌شود، بحث طراحی سنتی و نه چندان لاکچری آن است. انتظار می‌رفت که طراحان این محصول ژاپنی مقداری سلیقه بیشتری به خرج داده و خودرو اسپرت و جوان ‌پسندتری را دردسترس مشتریان جوان خود  قرار می دادند.

البته که ظاهر تویوتا لندکروز طرفداران خود را نیز دارد. اما با توجه اختلاف قیمتی شدید آن نسبت به بسیاری از خودروهای موجود در بازار، می‌توان گفت که طراحی خودرو انتظار بسیاری از مشتریان به خصوص مشتریان جوان را برآورده نخواهد کرد. البته در تمامی موارد طراحی باید به یاد داشته باشید که همیشه تویوتا از سادگی خاصی در طراحی و آپشن استفاده کرده است.

مساله دیگر در خصوص طراحی این خودرو است که با توجه به محدویت واردات خودروهای لوکس در چند سال اخیر، اکثر مدل‌ها و تیپ‌های تویوتا موجود در بازار ایران از مدل های قدیمی این خودروهستند. بنابراین طبیعی است که از طراحی ساده و قدیمی برخوردار باشند. اگر چه که مدل‌های جدید نیز باز در رقبای همرده خود دارای نقاط ضعف اساسی در طراحی هستند.

در ادامه می‌توان یکی دیگر از معایب مهم تویوتا لندکروز را دسترسی سخت به بخشی از صندلی‌های عقب دانست. البته معمولا کابین این خودرو دارای فضای بسیار کافی برای راحتی و آسایش سرنشینان است. اما تجربه اکثر مالکان دسترسی به صندلی‌های بخش سوم برای سرنشینان خودرو چندان آسان نیست. این مورد می تواند در سفرهای طولانی کمی مشکل ساز باشد.

کلام آخر

ما در این بخش با ۴مورد از مهم‌ترین معایب تویوتا لندکروز را مورد بررسی قرار دادیم. با این حال، معایب این خودرو لوکس ژاپنی تنها به این موارد ختم نمی‌شود. به عنوان مثال، خدمات پس از فروش نه چندان مناسب در بازار ایران را می‌توان یکی دیگر از معایب مورد توجه آن در نظر گرفت. به تمام این موارد امکان سرقت و از دست دادن مبلغ بسیار سنگین در قبال سرقت تویوتا لندکروز را هم اضافه کنید.

 

 

 

 

 

حسن شفیعی علاقه خاصی به برنامه نویسی وب و موبایل دارم و هر روز تلاش می کنم به این حوزه مسلط تر شوم و اطلاعاتم را به شکل کاربردی برای علاقه مندان در وب به اشتراک بگذارم. توصیه من: هاست میهن وب‎هاست
دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های آموزشی