افزودن فیلد سفارشی به نوشته های وردپرس

افزودن فیلد سفارشی به نوشته های وردپرس

در وردپرس هنگام افزون یک نوشته (post) جدید تعدادی فیلد پیش فرض مثل ویرایشگر متن ، انتخاب دسته بندی ، برچسب ها وجود دارد . اگر قصد افزودن اطلاعات بیشتر به نوشته های خود هستید ، وردپرس این امکان را می دهد که فیلد سفارشی به نوشته های وردپرس اضافه کنید.

این اطلاعات افزوده با فیلد های سفارشی به اسم  متا پست ها  شناخته می شوند. این متاپست ها در جدول wp_postmeta ذخیره می شوند . در جدول wp_postmeta ، هر سطر جدیدی شامل نام و مقدار یک فیلد سفارشی است.

در این آموزش ، قصد داریم به شما نحوه فعال کردن این تنظیمات در ادمین وردپرس و گرفتن مقادیر این فیلد های سفارشی و نمایش آن ها در فایل قالب نشان بدیم.

 

فعال کردن فیلد های سفارشی در وردپرس

در ادمین وردپرس ، می توانیم با زدن تیک  custom fields(فیلد های سفارشی) در تنظیمات صفحه آن را فعال کنیم. به عکس زیر توجه کنید.

افزودن فیلد سفارشی به نوشته های وردپرس

بعد از فعال کردن این قابلیت به شما امکان افزودن فیلد های دلخواه را به پست های می دهد .

نمایش متای سفارشی در پست ها

وردپرس به شما توابع متفاوتی برای دسترسی به metadata و نمایش آن ها را می دهد . این تابع همه متادیتا های نوشته را در یک لیست html نشان می دهد.

اگر قصد خواندن و ذخیره این metadata ها در یک متغییر را دارید ، می توانید از تابع جایگزین get_post_meta() در وردپرس را دارید . کد زیر به شما نحوه استفاده از این تابع را نشان می دهد .

این تابع ۳ پارامتر می گیرد. به جای $post_id ، id نوشته و به جای $key نام فیلد سفارشی قرار می دهیم . در پارامتر سوم یک ورودی boolean قرار میگیرید که باید true یا false شود.

اگر true باشید تابع یک مقدار سفارشی را بر می گرداند و اگر false باشید یک آرایه از مقدار ذخیره شده از نام همان فیلد سفارشی را بر می گرداند.

 

امیدوارم مقاله افزودن فیلد سفارشی به نوشته های وردپرس به شما کمک کرده باشد که اطلاعات بیشتری را به پست های سایت اضافه کنید.

حسن شفیعی علاقه خاصی به برنامه نویسی وب و موبایل دارم و هر روز تلاش می کنم به این حوزه مسلط تر شوم و اطلاعاتم را به شکل کاربردی برای علاقه مندان در وب به اشتراک بگذارم. توصیه من: هاست میهن وب‎هاست
مطالب زیر را حتما بخوانید
دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های آموزشی