نمایش کپچا در لاگین ناموفق با php

  • آپدیت شده در تاریخ

نمایش کپچا در لاگین ناموفق با php

در آموزش نمایش کپچا در لاگین ناموفق با php , قصد داریم به شما نشان بدیم , اگر کاربر بیشتر از ۳بار در هنگام لاگین به خطا برخورد و لاگین ناموفق داشت , یک کد کپچا را به کاربر نمایش بدیم .

این کار باعث می شود که کاربر عادی را از ربات جدا کنیم و از بسیاری از حملات دیکشنری و بروت فورس جلوگیری شود

در اینصورت میتوانید یک لینک ساخت سیستم بازیابی رمزعبور در php را نمایش بدید تا درصورتی که رمزعبور را فراموش کرد , بتواند آنرا از طریق ایمیل بازیابی کند .

در آموزش های قبلی با ساخت صفحه لاگین و ثبت نام با php و ساخت کپچا در php آشنا شدیم . پس در آموزش نمایش کپچا در لاگین ناموفق با php , قصد داریم این دو آموزش را ترکیب و لاگین ناموفق را با کپچا کنترل کنیم.

در این مثال , ما یک جدول MySQL برای اضافه کردن هر لاگین ناموفق داریم . ما لاگین نا موفق را با محاسبه تعداد سطرهای مربوط بر اساس IP کاربر انجام می دهیم . اگر تعداد عددی بیشتر از ۳ شود پس ما کد کپچا را به کار نمایش خواهیم داد.

نمایش کپچا در لاگین ناموفق با php

کد HTML برای لاگین با کپچا

این کد شامل فرم لاگین با کد کپچا می باشد . این کد کپچا زمانی که کاربر بیشتر از ۳ بار تلاش برای لاگین را داشت , نمایش داده میشود.

کد PHP برای محاسبه تعداد دفعات لاگین ناموفق

این کد برای محاسبه تعداد دفعات لاگین ناموفق را بر اساس IP کاربر استفاده می شود.

Insert کردن ورودی های لاگین ناموفق در دیتابیس

این کد نام کاربری و پسورد کاربر را برای لاگین اعتبار سنچی می کند و اگر یوزنیم و پسورد اشتباه بود , یک سطر همراه با آدرس IP کاربر و زمان را به دیتابیس اضافه می کند

دیدید به چه راحتی با چندتا شرط یک سیستم نمایش کپچا در لاگین ناموفق با php را راه اندازی کردیم .

این کار کمک بسیار زیادی در جلوگیری از حملات brute force بر روی صفحه لاگین می کند . در این حملات از یک ربات برای تست کردن زیاد یوزر و پسورد ها برای لاگین شدن به سیستم استفاده می شود .

هر گونه مشکلی در پیاده سازی کدهای نمایش کپچا در لاگین ناموفق با php داشتید , از قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید . سریعا پاسخگوی سوالات شما هستیم.

موفق و پیروز باشید.

حسن شفیعی علاقه خاصی به برنامه نویسی وب و موبایل دارم و هر روز تلاش می کنم به این حوزه مسلط تر شوم و اطلاعاتم را به شکل کاربردی برای علاقه مندان در وب به اشتراک بگذارم. توصیه من: هاست میهن وب‎هاست
مطالب زیر را حتما بخوانید
دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های آموزشی