آموزش HTML – تگ پاراگراف و خط جدید

  • منتشر شده در تاریخ

آموزش HTML - مقدمه

در جلسه قبلی آموزش HTML با هدینگ های HTML‌ آشنا شدید. در این بخش قصد داریم در مورد پاراگراف و فضاهای خالی در HTML صحبت کنیم.

 

المان پاراگراف (paragraph) برای انتشار متن (text) در صفحات وب استفاده می شود.

تگ پاراگراف در HTML

پاراگراف ها با تگ <p> تعریف می شوند. تگ پاراگراف بسیار ساده است و معمولا اولین تگی است که برای انتشار متن در صفحات وب به آن نیاز خواهید داشت.

نکته: مرورگرها استایل های دخلی داردند که بصورت اتوماتیک چند فاصله در بالا و پایین محتوای پاراگراف ایجاد می کنند, اما شما با CSS می توانید آن را تغییر بدید.

بستن یک المان پاراگراف

در HTML 4 و نسخه های قبل تر, برای ساخت یک پاراگراف جدید فقط استفاده از تگ باز کافی بود. بیشتر مرورگرها فایل HTML شما را حتی اگر تگ پایان را فراموش کنید, بدرستی نمایش می دهند.

برای مثال:

مثال بالا در بیشتر مرورگرها کار می کند, اما به هیچ وجه روی این حساب باز نکنید. فراموش کردن تگ پایان هر المانی در سطح بالاتر ممکن است ساختار صفحه وب شما را به کلی به هم بریزد و باعث خطا شود.

نکته: برای اهداف سازگاری و تمرین کدنویسی استاندارد, بسیار توصیه می شود که از هر دو تگ شروع و پایان برای پاراگراف ها استفاده کنید.

شکستن خط در HTML (رفتن به خط جدید)

المنت <br> برای شکستن یک خط بدون شروع یک پاراگراف جدید استفاده می شود.

نکته: به هیچ وحه از پاراگراف خالی مثل <p></p> برای افزودن فضای خالی در صفحات وب خود استفاده نکنید. مرورگر این پاراگراف ها را نادیده می گیرد. به جای آن از خاصیت margin در css برای ایجاد فضای خالی بهره ببرید.

کامنت HTML

کامنت ها به منظور افزودن یک سری توضیحات در مورد کد نوشته شده, استفاده می شود تا بعدا اگر به همان کدها سری زدیم درک کنیم که با چه هدفی نوشتیم و خوانایی آن بالا برود.

همچنین به دیگر توسعه دهنده هایی که کد شما در دسترس آنهاست کمک می کند که درک کنند که قصد انجام چه کاری با کدهای HTML داشتید.

محتوای داخل بلاک کامنت ها توسط مرورگ خوانده و در خروجی نمایش داده نمی شوند.

یک کامنت HTML با <!—شروع و با --> به پایان می رسد. برای مثال:

فضای خالی HTML

بطور عادی مرورگر فضاهای خالی ایجاد شده در کد که با کلید فاصله یا تب ایجاد شده اند را یک فضای خالی درنظر می گیرد.

از آنجایی که ایجاد چندین خط فضای خالی با کلید اینتر به عنوان یک فاصله در نظر گرفته می شود. قرار دادن &nbsp; برای فضای خالی و <br> برای رفتن به خط جدید در سند HTML بسیار برای شما مفید خواهد بود.

امیدوارم در این بخش آموزش HTML , از تگ پاراگراف و رفتن به خط جدید نهایت استفاده را برده باشید.

در بخش بعدی در مورد لینک ها در HTML و صفحه وب یاد می گیریم.

هر سوالی داشتید ، از قسمت نظرات ارسال کنید . سریعا ، پاسخگوی سوالات شما هستیم .

موفق باشید.

حسن شفیعی علاقه خاصی به برنامه نویسی وب و موبایل دارم و هر روز تلاش می کنم به این حوزه مسلط تر شوم و اطلاعاتم را به شکل کاربردی برای علاقه مندان در وب به اشتراک بگذارم. توصیه من: هاست میهن وب‎هاست
مطالب زیر را حتما بخوانید
دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های آموزشی