لاگین شدن با twitter در php

 • آپدیت شده در تاریخ

لاگین شدن با twitter در php

Twitter (توییتر) یک شبکه اجتماعی بسیار معروف بر روی اینترنت است و میلیون ها کاربر در آن عضو هستنید (لینک اکانت نت پارادیس) . می توانید تعداد اعضای سایت و مشترک خبرنامه را با توییتر افزایش بدید.

این روزها کاربران علاقه و حوصله چندانی برای پرکردن صفحات ثبت نام بزرگ را ندارند . لاگین شدن با twitter در php و استفاده از API آن  این مشکل را حل کرده است.

API توییتر به بازدیدکنندگان سایت شما اجازه لاگین شدن با اکانت twitter در سایت شما بدون ثبت نام را می دهد .

کتابخانه Twitter Oauth PHP به توسعه دهندگان وب کمک می کند که سیستم لاگین شدن با twitter در php را به سرعت ، به راحتی و با روشی قدرتمند پیاده سازی کند.

در مقاله آموزشی لاگین شدن با twitter در php قصد داریم به شما نحوه پیاده سازی سیستم لاگین و ثبت نام کاربر با API توییتر و ذخیره اطلاعات کاربر در دیتابیس MySQL توسط php را آموزش دهیم.

قصد داریم فرایند کامل ساخت App توییتر و پیاده سازی لاگین شدن با twitter در php را دنبال کنیم . کتابخانه Twitter Oauth PHP در اسکریپت ما استفاده استفاده خواهد شده که از Oauth برای REST API  بهره برده است .

قبل از شروع آموزش لاگین شدن با twitter در php ، نگاهی به ساختار فایل ها و فولدرهای اسکریپت کتابخانه Twitter Oauthمیاندازیم.

 • src/
  • OAuth.php
  • twitteroauth.php
 • User.php
 • twConfig.php
 • index.php
 • logout.php
 • images/
 • style.css

ساخت App توییتر

برای دسترسی به API توییتر نیاز داریم که یک App توییتر بسازیم و کلید مصرف کننده (Consumer) و کلید Secret را دریافت کنیم.

اگر قبلا یک App توییتر نساختید ، مراحل زیر را برای ساخت و پیکربندی یک App توییتراز طریق صفحه Application management دنبال کنید.

 1. به صفحه Application Management بروید و وارد اکانت توییتر twitter خود شوید .
 2. یک App جدید را با مشخصات زیر بسازید
 • Name : اسم اپلیکشن شما . این نام زمانی که کاربر در حال احراز هویت و لاگین به اکانت توییتر برای دسترسی و لاگین سایت شما است ، نمایش داده می شود.
 • Description : توضیحاتی App شما . این مورد در زمان احراز هویت کاربر نمایش داده می شود
 • Website : سایت شما
 • Callback URL (*) :بعد از احراز هویت ، این آدرس URL با oauth_token صدا زده می شود .
 1. دسترسی (permission) app را به Read and Write یا Read, Write and Access direct messages تغییر بدید . برای تغییر دسترسی شما باید شماره موبایل خود را به اکانت توییتر اضافه کنید.

بعد از اتمام ساخت app توییتر ، بر روی Test Oauth کلیک کنید . بعد از تست شما باید به صفحه تنظیمات Oauth منتقل بشوید . از صفحه تنظیمات شما کلید مصرف کننده (Consumer) و کلید Secret را دریافت می کنید.

این کلید ها را جایی یاداشت کنید بعدا در ساخت اسکریپت لاگین شدن با twitter در php  به آنها نیاز خواهیم داشت .

نکته : برای کپی شدن کامل کد ها بر روی آن دوبار کلیک تا وارد بخش سفید و کپی شود در غیرانصورت امکان دارد کد ها ناقص کپی شود

ساخت جداول دیتابیس

برای ذخیره اطلاعات کاربر از دیتابیس توییتر ، یک جدول (users) در دیتابیس MySQL خود بسازید . در قدم اول ، یک دیتابیس (مثل netparadis) ایجاد کنید و کد SQL زیر را بر روی دیتابیس اجرا کنید.

کوئری SQL زیر یک جدول users با چند فیلد ابتدایی برای ذخیره اطلاعات پروفایل توییتر کاربر ایحاد می کند.

کد Twitter Oauth PHP

دایرکتری src/ شامل کتابخانه Twitter Oauth PHP و همه فایل های مربوط به سورس کد ما می باشد.

کلاس User (User.php)

کلاس User برای insert و update اطلاعات پروفایل توییتر در دیتابیس توسط php و mysql استفاده می شود . در خطوط اول حتما اطلاعات دیتابیس (نام کاربری – پسورد و نام دیتابیس) و جدول را تغییر بدید.

فایل پیکربندی API توییتر (twConfig.php)

در فایل twConfig.php ، کلید مصرف کننده (Consumer) و کلید Secret را در متغییر های $consumerKey و $consumerSecret ، و آدرس URL بازگشتی ($redirectURL) را برای اتصال به App توییتر خود توسط API را وارد کنید

نکته : برای پیدا کردن کلید مصرف کننده (Consumer) و کلید Secret به صفحه تنظیمات Twitter Oauth مراجعه کنید.

احراز هویت توییتر و اطلاعات پروفایل کاربر (index.php)

در ابتدا ، دکمه لاگین با twitter نمایش داده می شود . بعد از احراز هویت کاربر با اکانت توییتر ، اطلاعات پروفایل دریافت و به کلاس User برای insert شدن در دیتابیس فرستاده میشود.

همچنین ، جزئیات پروفایل ، آخرین توییت ها ، گزینه های توییت مطلب و دکمه خروج (logout) نمایش داده خواهد شد.

خروج (logout.php)

این فایل برای خروج کاربر از اکانت توییتر خود استفاده می شود.

دریافت ایمیل کاربر از اکانت twitter

اساسا ، توییتر آدرس ایمیل کاربر را بعد از احراز هویت بازگشت نمی دهد . برای دریافت آدرس ایمیل کاربران ، app شما باید در لیست پاک توییتر قرار بگیرید . برای دریافت و ذخیره ایمیل کاربر ، مراحل زیر را دنبال کنید .

 1. از این فرم برای ثبت درخواست خود استفاده کنید . این فرایند ممکن است طول بکشد ، پس صبور باشید .
 2. بعد از قرار گیری در لیست پاک ، چک باکس “درخواست آدرس ایمیل از کاربران ” در زیر قسمت سطح دسترسی (permission) صفحه Application management اضافه می شود .
 3. فایل index.php را باز کنید و از پارامتر include_email در تابع get() استفاده کنید . برای اینکار خط متغییر $user_info را بای کد زیر جایگزین کنید (احتمالا خط شماره ۷۴)

حالا می توانید ایمیل کاربر را با استفاده از $userinfo->email دریافت کنید . ایمیل کاربر را بعد دریافت در آرایه $twUserData اضافه کنید

فیلد ایمیل از قبل در جدول users وجود دارد ، پس نیازی به تغییر ساختار جداول دیتابیس ندارید.

جمع بندی

سعی کردیم یک سیستم لاگین شدن با twitter در php تاحد امکان به صورت ساده پیاده کنیم .

قبلا در مورد لاگین شدن با Linkedin در php مقاله ای نوشتیم. با استفاده از اسکریپت php ما ، به راحتی می توانید یک سیستم لاگین و ثبت نام با twitter را در وبسایت خود پیاده کنید

. هر گونه مشکلی در پیاده سازی این مورد داشتید از بخش نظرات ما را مطلع کنید

برای دانلود سورس کد لاگین شدن با twitter در php از قسمت زیر اقدام کنید.

موفق باشید.

حسن شفیعی علاقه خاصی به برنامه نویسی وب و موبایل دارم و هر روز تلاش می کنم به این حوزه مسلط تر شوم و اطلاعاتم را به شکل کاربردی برای علاقه مندان در وب به اشتراک بگذارم. توصیه من: هاست میهن وب‎هاست
مطالب زیر را حتما بخوانید
دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های آموزشی