تابع Explode و Implode در PHP

  • آپدیت شده در تاریخ

تابع Explode و Implode

تابع Explode و Implode در PHP برای کار با رشته ها و آرایه استفاده می شود و همانطور که می دانید زبان جاوا اسکریپت (JavaScript)  برای تغییر رشته ها تابعی به نام Split دارد که گفته می شود تابع Split ای که در زبان php موجود هست برگرفته از جاوا اسکریپت می باشد . البته از ورژن php 5.3 به بعد تابع Split به کل از رده خارج شده و در ورژن ۷ کامل حذف شده است . پس شما باید به جای این تابع از تابع explode استفاده نمایید .

همانند تابع split در جاوا اسکریپت , تابع explode یک رشته را دریافت می کند و بر اساس یک جدا کننده (delimiter) این رشته را به قسمت های مختلف تقسیم کرده و داخل خانه های آرایه قرار می دهد  .

تابع explode و implode برای جداسازی رشته های یک آرایه یا افزودن عناصر به خانه های آرایه بصورت رشته (string) استفاده می شود.

Explode

تابع explode() رشته متنی را شکسته و هر جز آن را داخل یک خانه از آرایه قرار می دهد . این تابع سه تا ورودی می گیرد . اول از همه جدا کننده ای که باید از آنجا رشته شکسته شود ، دومی متنی که قرار است آن را به قسمت های مختلف تقسیم کنیم ، سومی که اجباری نیست و فقط به تابع تعداد خانه هایی که قرار است return  شود را تعیین می کند.

همچنین explode میتواند مثل ابزار خط فرمان linux بنام grep به منظور پیدا کردن چیزهای مشخص در string توسط تجزیه اجزایی که مورد استفاده نیستند استفاده شود

Implode

برخلاف تابع explode() ، implode() مقادیر آرایه را به صورت رشته نمایش می دهد و دوتا وروری می گیرد . اولی جدا کننده ای که مشخص می کند بین خانه های آرایه چه کاراکتری قرار میگیرد و دومی ورودی آرایه است.

تابع Explode و Implode ار توابع بسیار کاربردی در زبان PHP است که می توانید برای خواندن و افزودن رشته ها داخل آرایه به حای حلقه ها استفاده کنید و زمان زیادی را ذخیره کنید !

امیدوارم مورد قبول شما دوستان بوده باشد . موفق باشید

حسن شفیعی علاقه خاصی به برنامه نویسی وب و موبایل دارم و هر روز تلاش می کنم به این حوزه مسلط تر شوم و اطلاعاتم را به شکل کاربردی برای علاقه مندان در وب به اشتراک بگذارم. توصیه من: هاست میهن وب‎هاست
مطالب زیر را حتما بخوانید
دیدگاه کاربران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های آموزشی